איך לבחור מקרן? המדריך המלא לצרכן

נכתב ע"י admin פורסם בתאריך: חדשות ומאמרים נוצר בתאריך: 2016-06-01 צפיות: 275 תגובה: 0
איך לבחור מקרן? המדריך המלא לצרכן

מקרן בוחרים ע״י מספר פרמטרים, במאמר זה נתמקד בפרמטרים העיקריים, נבין אותם ובכך נוכל לבחור מקרן בפשטות וביעילות.

 

כיצד נבחר מקרן? המדריך המלא לצרכן

בחירת מקרן יכולה להיות הליך לא פשוט אם לא מבינים את המושגים הבסיסיים בתחום. כיום יש למעלה מאלפי סוגים של מקרנים שלכל מקרן היתרונות משלו, אנו צריכים כמובן מקרן שעונה על צרכינו ועל כן עלינו להבין מושגי בסיס ובכך נדע ונפשט את הליך בחירת המקרן.

מקרן בוחרים ע״י מספר פרמטרים, במאמר זה נתמקד בפרמטרים העיקריים, נבין אותם ובכך נוכל לבחור מקרן בפשטות וביעילות.

הפרמטרים אליהם נתייחס בהליך בחירת המקרן הם:

  • רזולוציה
  • עוצמת האור
  • משקל וניידות
  • תקציב


רזולוציה - מהי?


רזולוציה היא בעצם מספר הפיקסלים (משבצות) בהם המקרן משתמש על מנת להקרין את התמונה, ככל שמספר הפיקסלים גדול יותר כך הרזולוציה תהיה גבוה יותר. איכות וחדות התמונה בעצם נקבעת ע״י הרזולוציה בה המקרן עובד. הרזולוציה בד״כ מוצגת במספרים - כלומר, מספר הפיקסלים מצד לצד ברוחב התמונהXמספר הפיקסלים בצורה אנכית מלמטה עד למעלה, לדוגמא: 800x600, 1024x768 וכ׳ו..

 

טכנולוגיית הדחיסה:
כאשר אנו מדברים על רזולוציה לדוגמא 800x600 זה אומר שמספר הפיקסלים הקיימים בתמונה הם 800 לרוחב המסך על 600 לגובה התמונה. במקרנים רבים כיום ניתן לראות כי יש בהם אפשרות לעבוד עם רזולוציות גבוהות, טכנולוגיה זו נקראת דחיסה. הדחיסה אמנם לא נותנת תמונה מיטבית כיוון שמחסירה עצמים הקיימים בתמונה המקורית. כדי לקבל תמונה מיטבית מומלץ פשוט לעלות ברזולוציה, כיום רוב המקרנים נמכרים ברזולוציות גבוהות יותר מהרזולוציה הנ״ל ולכן נוכל להנות מתמונה טובה יותר במחיר לא גבוה בהרבה.

ברזולוציה גבוה כפי שציינו ניתן לראות את התמונה בצורה חדה יותר וברורה הרבה יותר ולכן כאשר אנו נבחר מקרן שבו נרצה לראות בצורה מיטבית נקח מקרן עם רזולוציה גבוה ובכך נהנה מיותר פיקסלים בתמונה שיוצרים איכות וחדות מעולה.

רזולוציות במקרנים:
האופציות לרזולוציה במקרנים המשתמשת בטכנולוגיית הדחיסה או הרזולוציה האמיתית הן:

SVGA או 800x600 - הרזולוציה הבסיסית ביותר. בעבר כאשר הטכנולוגיה לא הייתה מפותחת הרזולוציה הזו הייתה מאוד פופולרית בעיקר בגלל העלות הזעומה והאיכות הבסיסית יחסית שעונה על צרכים בסיסיים.

XGA או 1024x768 - היא רזולוציה גבוה יחסית והמשווקת ביותר בשוק. כיום זוהי הרזולוציה הבסיסית והפופולרית ביותר למקרנים לשימוש אישי.

SXGA או 1280x1024 - רזולוציה גבוהה יותר המשמשת בעיקר חברות הייטק הנדרשת בעבודה ברזולוציה גבוה. 

UXGA או 1600x1200 - רזולוציה מאוד גבוה השימוש בה הוא די פרטיקולרי לאנשים הצריכים לעבוד ולראות את הפרטים הקטנים ביותר.

איזו רזולוציה נבחר?

כאשר שואלים אותנו איזו רזולוציה אנו צריכים? אנו עונים תמיד שזה בהתאם לצרכים, אם אנו צריכים מקרן לשימושים בסיסיים ביותר כמו הצגת מצגת, היינו מציעים ללכת על הרזולוציה הבסיסית ביותר 800x600 ואם נצטרך מקרן לשימושים יותר מורכבים שדורשים עבודה ברזולוציה גבוה יותר על מנת לראות את הפרטים הקטנים ביותר הייתי מעלה ברזולוציה.
כמובן שאם תרצו למקסם את ההצגה של המצגת תוכלו לקחת מקרן ברזולוציה גבוה יותר בכדי לשפר את חדות הטקסט והתמונות. שוב, הכל בהתאם לצורך.

עוצמת האור - מהי?


עוצמת אור היא בעצם כשמה כן, לא נכנס למשמעות הפיסיקאלית של המונח אך נאמר כי ככל שעוצמת האור גבוה יותר כך איכות התמונה גבוה יותר בהתאפ להתפשטות האור במרחב. עוצמת האור כיום נמדדת במונח לועזי אשר נקרא ANSI LUMENS - ככל שתגדל רמת האנסי לומנס כך עוצמת האור תהיה גדולה יותר. המקרנים כיום מחולקים לרמות אנסי לומנס שונות:

פחות מ1000 אנסי לומנס - המקרנים הבסיסיים ביותר, ישנים יחסית בעוצמת אור שכזו נצטרך חדש חשוך יחסית בכדי שנוכל לראות בבירור את התמונה. במקרן בעוצמה כזו נשתמש לחדר ישיבות או לקולנוע ביתי בסלון.

2000-3000 אנסי לומנס - הטווח היותר פופלרי היום, עוצמה זו מיועד לחדרים יותר רחבים כגון חדרי ישיבות מרווחים יותר וקולנוע ביתי בחדרים גדולים יותר.

3000-4000 אנסי לומנס - עוצמת אור חזקה יחסית משמשת בעיקר לחדרי ישיבות גדולים, אולמות גדולים יותר ובעיקר חללים גדולים יותר. הם משמשים בעיקר להקרנה על מסכים גדולים יחסית.

4000 אנסי לומנס ומעלה - המקרנים החזקים ביותר יכולים להגיע למעלה מ10000 אנסי לומנס נשתמש בהם באולמות ענק, אולמות אירועים גדולים מאוד ומועדונים גדולים. 

שימו לב שככל שעוצמת האור גודלת כך גם המחיר גדל, עוד נשים לב שככל שרמת האנסי לומנס (עוצמת האור) גודל כך גם ניתנת מענה לחללים גבוהים יותר.

עוצמת האור לא נקבעת רק ע״י החלל והאור בחדר, עוצמת האור נקבעת גם על מה אנו מקרינים, כלומר, אם נשתמש במסך הקרנה התמונה תהיה ברורה יותר ואיכותית יותר מאשר על קיר למשל. ההסבר לזה הוא שבמסך הקרנה חומרים אחרים אשר ממקסמים את איכות ההקרנה עליו.

איזו עוצמת אור אנו צריכים?
כמובן הכל שוב תלוי בצרכים שלנו,  אם אנו צריכים מקרן לחללים גדולים יותר בכדי להציג לכמה שיותר אנשים תמונה טובה ואיכותית נשתמש באיכות אנסי לומנס גבוה יותר. ככל שהחלל שבו נשתמש סגור וקטן יותר נצטרך עוצמת אור קטנה יותר וכן הלאה.


משקל וניידות


כמה אנו ניידים עם המקרן? זה דבר אינטגרלי כאשר אנו בוחרים מקרן. כיום מקרן ממוצע שוקל בערך 3-5 ק״ג,  יש מקרני מיני גם שלא עולים על קילוגרם בודד. הכל תלוי בצרכים שלנו, שימו לב שככל שהמקרן קטן כך גם איכותו יורדת ולכן נצטרך לאזן בין הצרכים שלנו.  כמובן היום בשוק יש מענה לרוב צרכינו ולכן לא תהיה בעיה אפילו להשתמש במקרן כיס בכדי להקרין מצגות. שוב, הכל תלוי בצורך האישי שלנו.

תקציב

התקציב הוא הדבר הפונדומטלי ביותר בעת רכישת המקרן כיוון שעל בסיס זה נשענת כל בחירת המקרן. חשוב מאוד להגדיר מראש את התקציב המשוער ולאחר מכן להתאים את המקרן לצרכינו בכדי להיות ריאלים כמובן. חנות מקצועית תדע לתת את המענה המקסימלי למחיר המוגדר.

בהצלחה, צוות אמ אל הגברה ותאורה.    

טאגים:

השאר תגובה


תגובות אחרונות
quot;>rtwbptzbiebt</a>, [url=http://cillwmpqmhcx.com/]cillwmpqmhcx[/url], [link=http://iwtybiftdnon.com/]iwtybiftdnon[/link], http://athhcsirnwlm.com/
פורסם ע"י lwgsofe...