הכל על רמקולים מוגברים

נכתב ע"י admin פורסם בתאריך: חדשות ומאמרים נוצר בתאריך: 2016-07-07 צפיות: 2107 תגובה: 896
הכל על רמקולים מוגברים

כל מה שתצטרכו לדעת אודות רמקולים מוגברים

עומדים לבצע רכישה או השכרה של רמקולים מוגברים בפרט או רמקולים בכלל? הגעתם לעמוד הנכון באתר! במאמר המידע שלהלן ריכזנו עבורכם מידע מקצועי ואיכותי אודות הרמקול בכלל והמוגבר בפרט וכמובן אופן התאמתו לצרכי ההגברה שלכם בכדי למקסם את ההגברה באירוע שלכם. כמו כן, תוכלו למצוא את מבנה הרמקול המוגבר וכן גם מספר טיפים ופרמטרים שחשוב לדעת לפני שאנו בוחרים רמקולים מוגברים עבור האירוע שלכם.  

רמקולים מוגברים - מה זה בכלל?

 

IFrame

 

בעבר הלא רחוק היה נהוג לחבר את הרמקולים למגבר חיצוני אשר סיפק לרמקולים את עוצמת ההגברה הנדרשת. כיום, מוצבים בתוך הרמקולים המוגברים מגברים דיגיטליים ההופכים את הרמקול למערכת הגברה ניידת. ברוב המקרים הרמקולים המוגברים מוצבים על גבי חצובה. רמקול אקטיבי ופאסיבי, אקטיבי פרושו שמכיל מגבר המחזק אותות חשמליים מתקבלים. האות החשמלי מגיע ישירות ממגבר. האות מקבל את ההגברה ומועבר לשמע ברמקול. הרמקול האקטיבי הוא נוח יחסית שכן גם המגבר וגם הרמקול נמצאים יחד ומתחברים ישירות למקור השמע. וכמובן מגביר את תחום התדרים לתחום גבוה מאוד בתדרים גבוהים ונמוכים. הרמקול האקטיבי מאפשר לנו להתאים את ההגברה ואיכות ההגברה לתחום התדרים הנדרש.
הרמקול הפסיבי פירושו שאינו מכיל מגבר כפי שצויין למעלה ועל כן דורש הוא מגבר חיצוני.

רמקול מוגבר שקוף

 

כיצד פועלים ובנויים הרמקולים המוגברים?

רמקולים מוגברים בנויים ממגנט קבוע וסליל מוליך חשמלי הנע בתוך השדה המגנטי בצורה חופשית במגנט. רמקולים מוגברים בדומה לכל רמקול אחר מופעלים באמצעות דרייבר פנימי המורכב משני סוגים עיקריים: הוופר והטוויטר. הדרייברים - שהם למעשה סלילי נחושת האחראיים על ויברציית (רטט) הצלילים בתדרים ובעוצמות משתנות, כאשר הוופר, שעליו נרחיב בהמשך, אחראי על הפקת צלילים נמוכים ואילו הטוויטר, שגם עליו נרחיב בהמשך, אחראי על הפקת צלילים גבוהים יותר. כיום קיימים גם רמקולים מוגברים עם דרייבר שלישי אשר נועד לאזן בין הצליל הנמוך לזה הגובה.
הדרייברים ממוקמים בתוך חלל המכונה ״תיבת תהודה״ העשויה מלוח סיבית ומוקפת בבד שתפקידה להגדיל את עוצמת הצליל ולהוציאו אל עבר חלל החדר. תיבת תהודה איכותית תמיד תכיל בתוכה סיליקון או חומרי ספוג אשר נועדו לרכך את עוצמות הרטט של הרמקולים, וכפועל יוצא מכך להפיק צלילים רמים יותר ונקיים יותר.

 

כיצד בנוי הרמקול המוגבר ובכלל רמקול?

במהלך השנים התפתח תחום השמע ונוצרו שיפורים טכנולוגיים ופרקטיים. השיפור העיקרי הוא בתחום התדרים, אחד השיפורים הוא להפריד בעצם את תחומי התדרים לסוגי הרמקולים היעודיים שכן רמקול בודד לא יוכל לספק לנו את כל תחומי התדרים באיכות הגבוהה ביותר. סאונד נמוך או יותר נכון פחות תדיר, יש אורך וויב (גל) גדול יותר ולכן נדרש הרמקול יותר אוויר שלא אפשרית פרקטית ברמקול שהוא יחסית קטן ובעקבות זה נוצר הוופר - שהוא רמקול יחסית גדול יותר שמסוגל לשאוב הרבה יותר אוויר למערכת. בתדרים גבוהים צריך להניע המאמברנה במהירות גדולה וזה בעייתי לרמקול רגיל ולכן נוצר הטוויטר שהוא רמקול יחסית קטן שמסוגל לנוע בתדירות גבוה ולהשמיע סאונד גבוה באיכות מעולה.

תמונה של וופר

וופר כידוע הוא אלמנט שמשמש לשמיע סאונד נמוך בין 1-40 קילו הרץ. ההבדל בין הוופר לסאב וופר הוא שהסאב בנוי לתדרים נמוכים יותר. הוופר מורכב משדה מגנטי חזקשבתוכו סליל. כאשר מזרימים לסליל זרם בתדירות כזו או אחרת הסליל זז ויוצר תנועה של קונוס כך שמתקבל צליל באותה התדירות של הזרם. גודל הקונוס, משקל והחוזק משנים את טווחי התדרים השונים.

הטוויטר - מהו? הטוויטר מהווה אלמנט שמשמש לשמיעת סאונד גבוה - בין 2 ל20 קילו הרץ. בעבר וופרים קטנים היוו טוויטר אך עם הזמן הבינו שאלמנט זה מגביל את הטוויטר ולכן שידרגו את הרעיון. טוויטר נראה בצורת כיפה ופועל כמו וופר אך עם פחות התנגדות, כיום יש גם טוויטרים בצורת רצועה עם עקרון פעולה קבוע שמתבסס על מגנטיות.

מהו הפול ריינג׳? פול ריינג׳ מהווה אלמנט שמשמש מערכות בעלות אלמנט אחד בלבד. הפול ריינג׳ מיועד להשמיע טווח מרבי של תדרים שאלמנט אחד יכול להפיק.

מהו המיד ריינג׳? מיד ריינג׳ בעצם משמש להשמיע את התדרים שבין הטוויטר לוופר, בין 5 ל500 קילו הרץ. יש שני צורות למיד ריינג׳ - קונוס וכיפה שפועלים בצורה דומה הנ״ל. אלמנט זה נמצא רק מערכות שמע שיש בהן שלושה אלמנטים ויותר, כיוון שרוצים אנו לכסות תחום תדרים מירבי.

 

BI-AMP

 

על הBI AMP - ביי אמפ הוא הקדמה הטכנולוגית. לאחר שהתברר שלמגברים יש קושי לייצר הספק בסאונד חזק וטוב ייצרו את הביי אמפ. טכנולוגיה זו בעצם מאפשרת לחבר מגבר נפרד לכל אלמנטים או לכמה אלמנטים המפיקים תדרים שונים ובכך מתקבל צליל חזק הרבה יותר ואיכותי הרבה יותר. החיסרון בשימוש בטכנולוגיה הזו הוא הסרבול שמתקבל בעת השימוש שיש להוסיף מכשיר שמפריד בין הצלילים כדי לשלוח לכל מגבר את תחום התדרים המאימים לו.

fire12a

 

פרמטרים וטיפים חשובים לבחירת רמקולים מוגברים עבורכם
בבואכם לרכוש או לשכור רמקולים מוגברים מומלץ לבחון את היצע הרמקולים העומדים לרשותכם מחברות ההגברה השונות על פי הפרמטרים הבאים:
• פתחי אוורור- חשוב שתדעו שככל שפתחי האוורור בשטח הרמקול המוגבר גדולים יותר או רבים יותר, כך איכות הרמקול עולה. פתחי האוורור השונים נועדו למנוע את התחממות של הרמקול ובכך לשמר את איכויותיו המעולות לאורך זמן.
• יחסיות- מומלץ לבחון מהו היחס בין גודל הפיוז (נתיך) לבין גובה הוואט של הרמקול. גודל הפיוז מצוין בגב הרמקול ופעולת חילוק של גודל הפיוז (נתיך) אל מול גודל הוואט (WATT) בו תעשו שימוש שרצוי שיעמוד על תוצאה של בין 60 ל-66 אחוז. יחס זה מציין יעילות רבה של הרמקול.
• עוצמה- מומלץ לבדוק את הרמקול כאשר הוא בעוצמת שמע בינונית ולא בפול (מקסימום) - ווליום. בדיקה שמתבצעת בעוצמה בינונית תאפשר לכם לבחון את חוקי ההתנגדות המכונים עכבה חשמלית המשפיעים על עוצמת המגבר הפנימי.
• מחיר- כיום תוכלו ליהנות מהיצע נרחב של רמקולים מוגברים, החל מרמקולים של חברות מותג ועד לרמקולים איכותיים המיוצרים על ידי חברות שונות ברחבי העולם.
רוצים לדעת יותר על רמקולים מוגברים? אצלנו ב- MLShop תוכלו למצוא שירותי ייעוץ מקצועיים בכל הקשור לרכישה או השכרה של מערכות הגברה לכל מטרה! זכרו שהטיפים והפרמטרים המצויים למעלה נועדו עבורכם ובשבילכם והתייחסות רצינית אליהם תוביל אתכם אל המטרה שאליה אנו מכוונים שהוא אירוע ברמה המצופה!

 

 

מקורות מידע:

תגובות

נוצר ע״י 2017-11-17 11:38:12 פורסם ע"י syjmhaxeb Comment Link
XWna2A <a href="http://eedcvpedoosq.com/">eedcvpedoosq</a>, [url=http://mblcupsqzjpm.com/]mblcupsqzjpm[/url], [link=http://rgedlvoxkxad.com/]rgedlvoxkxad[/link], http://ptyiyxwdtstz.com/
נוצר ע״י 2017-11-17 11:12:49 פורסם ע"י virtrqsjuf Comment Link
oE47Ve <a href="http://aublxgpayisx.com/">aublxgpayisx</a>, [url=http://rrcfnktonaip.com/]rrcfnktonaip[/url], [link=http://mfuyghmoscfe.com/]mfuyghmoscfe[/link], http://gkuzazhnpzye.com/
נוצר ע״י 2017-11-17 10:17:37 פורסם ע"י jktims Comment Link
uGuKTg <a href="http://bggzistycrep.com/">bggzistycrep</a>, [url=http://cbeoipdaromw.com/]cbeoipdaromw[/url], [link=http://sqbtuzrpjaln.com/]sqbtuzrpjaln[/link], http://invcsbxnrwfz.com/
נוצר ע״י 2017-11-17 09:52:05 פורסם ע"י lnaygigvewk Comment Link
mTSTyO <a href="http://etsumwlmaktb.com/">etsumwlmaktb</a>, [url=http://bdkeytmkkohf.com/]bdkeytmkkohf[/url], [link=http://laihmidwefsp.com/]laihmidwefsp[/link], http://cwboeokruwmu.com/
נוצר ע״י 2017-11-17 08:56:34 פורסם ע"י fndmrafej Comment Link
I31Uc2 <a href="http://npcxppozakqe.com/">npcxppozakqe</a>, [url=http://ekvmdatjaocw.com/]ekvmdatjaocw[/url], [link=http://lagwjjzwgtgf.com/]lagwjjzwgtgf[/link], http://jmmltzykzyfz.com/
נוצר ע״י 2017-11-17 08:31:11 פורסם ע"י opeiytoqv Comment Link
P0hBC3 <a href="http://hcefnhomzhlp.com/">hcefnhomzhlp</a>, [url=http://mhdzvwcapyip.com/]mhdzvwcapyip[/url], [link=http://wjygqwncpzbo.com/]wjygqwncpzbo[/link], http://nbndmzecuzrb.com/
נוצר ע״י 2017-11-16 01:34:30 פורסם ע"י Pablo Comment Link
I'm interested in this position <a href=" http://goldentabs.com/search?q=levitra#plump ">order levitra </a> Even banks can be seen as a beneficiary of the housing recovery. Tineke Frikkee, who runs Smith & Williamson's UK Equity Income trust, has bought into Lloyds Banking Group because she expects the bank to benefit from a continued strengthening of the mortgage market. Lloyds accounts for about 2pc of her fund.
נוצר ע״י 2017-11-16 01:34:30 פורסם ע"י Caleb Comment Link
I'd like to pay this cheque in, please <a href=" http://goldentabs.com/search?q=levitra#puzzled ">goldentabs levitra</a> She said: "I suspect West Brom received legal advice that advised them they can only hike rates for the more sophisticated investors; hence their letter says the hike only applies to landlords with more than one property.
נוצר ע״י 2017-11-16 01:34:29 פורסם ע"י Chang Comment Link
Where do you study? <a href=" http://goldentabs.com/search?q=dapoxetine#pump ">cheap dapoxetine</a> Gomez’s visa was delayed, in all likelihood, because of pro-gay declarations by Madonna and Lady Gaga during recent concerts in Russia. The law prohibits the discussion of “non-traditional” sexual relationships in the presence of minors or suggesting these relationships are “traditional” in nature. Officials there have given mixed signals on how they will enforce the anti-propaganda law during the Olympics.
נוצר ע״י 2017-11-16 01:34:29 פורסם ע"י Herschel Comment Link
I've got a very weak signal <a href=" http://goldentabs.com/categories/Erectile-Dysfunction/Buy-Cheap-Brand-Cialis.html ">goldentabs cialis</a> of their life,&rdquo; says Steinfeld, who didn&rsquo;t have to audition for the part. She was at home when the film&rsquo;s Italian director, Carlo Carlei, called asking whether she was interested. &ldquo;After 20 minutes of jumping up and down and screaming,

השאר תגובה


תגובות אחרונות
quot;>rtwbptzbiebt</a>, [url=http://cillwmpqmhcx.com/]cillwmpqmhcx[/url], [link=http://iwtybiftdnon.com/]iwtybiftdnon[/link], http://athhcsirnwlm.com/
פורסם ע"י lwgsofe...